متن کامل خبر


 
تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه در هفته پژوهش سال 1397

خلاصه خبر: مراسم گرامیداشت روز پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر با حضور دکتر ابتکار معاون رییس جمهور، دکتر نصرت اله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران کشور، مهندس علی مرتضی بی رنگ رییس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس و معاونان و جمعی از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه 26 آذرماه در سالن اجتماعات استاد مطهری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با شعار کیفیت و خلاقیت در پژوهش و فناوری، ضامن مرجعیت علمی و اقتدار ملی برگزار شد، دکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس در نزدیک به 4 دهه عمر خود به پژوهش کشور بسیار کمک کرده است و اثرگذاری آن انکارناپذیر است.

دکتر احمدی افزود: یکی از برنامه های موفق دانشگاه، طرح همترازی برای ارتقای تراز دانشگاه های کشور به 200 دانشگاه برتر جهان می باشد که از سوی دانشگاه تربیت مدرس به وزارت علوم پیشنهاد شد و زیرمجموعه طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی در حوزه علوم و فناوری می باشد. دانشگاه طی یک دوره 5 تا 10 ساله هدف گذاری خود را در جهت توسعه نوآوری و برای تکمیل زنجیره تولید علم برای خدمت به جامعه تدوین کرده است .

در ادامه دکتر جعفریان مدیر امور پژوهشی دانشگاه به ارائه گزارشی در خصوص برنامه راهبردی حوزه پژوهش و فناوری پرداخت.

سخنرانی دکتر سعید سمنانیان در خصوص مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری، سخنرانی دکتر ابتکار در خصوص ضرورت آموزش مهارت های زندگی در دانشگاه ها و مدارس و سخنرانی دکتر جوان درباره طرح ارتقای تراز دانشگاه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان مراسم از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

اسامی تقدیر شدگان به شرح زیر است:

اسامی اعضای هیات علمی مشمول ارتقا و کسب امتیاز از مقالات کیفی برتر:

علیرضا ریاحی بختیاری، بند الف- ارتقا، مهرداد بهمنش، بند الف- ارتقا، سعید مینایی، بند الف- ارتقا، حمید دهقانی، بند الف- ارتقا، سحر سپاسی، بند الف- ارتقا، کاووس روحی، بند الف- ارتقا، امیررضا ممدوحی، بند الف - ارتقا، مهدی عبدالهی، بند الف - ارتقا، سید مسعودموسوی شفائی، بند الف- ارتقا، بابک محمدزاده اصل، بند الف- ارتقا، مجيد قادري، بند ب مقالات، رضا عرفانزاده، بند ب مقالات، محمدرضا قضاوي خوراسگان، بند ب مقالات، عيسي محمدي، بند ب مقالات، احسان طاهري نساج، بند ب مقالات، اميرحسين بهروش، بند ب مقالات، محمدكاظم شيخ الاسلامي، بند ب مقالات، محمدامير كريمي ترشيزي، بند ب مقالات، حميد سعيدي، بند ب مقالات، دکتر حمیدرضا شاهوردی، بند ج طرح ها

اسامی اعضای هیات علمی ارتقا یافته طبق مصوبه هیات رئیسه:

دکتر رامین کریم زاده (رتبه استادی)، دکتر امیرحسین بهروش (رتبه استادی)

جشنواره های تحقیقاتی:

دکتر عادل آذر، دانشکده مدیریت واقتصاد، دکترغلامحسن نجفی، دانشکده کشاورزی، دکترهاشم داداش پور، دانشکده هنرومعماری، دکتر ایمان ستایش، دانشکده علوم ریاضی، دکتر حسن دانائی فرد، دانشکده مدیریت و اقتصاد، دکتر محمد سعیدی مهر، دانشکده علوم انسانی، دکتر حمیدرضا شعیری، دانشکده علوم انسانی، دکتر سید عباس شجاع الساداتی، دانشکده مهندسی شیمی، دکتر علی مرسلی، دانشکده علوم پایه، دکترغلامحسن نجفی، دانشکده کشاورزی، خانم دکترمنصوره موحدین، دانشکده علوم پزشکی، دکتر حمید سعیدی، دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر، آقای صائب احمدی،دانشکده مهندسی شیمی، دکتر فتح اله امی، دانشکده مهندسی مکانیک، دکتر مهدی معرفت، دانشکده مهندسی مکانیک

هسته فناور برتر مستقر در پارک علم و فناوری مدرس:

مجید اسدی -دیبا نو آوران آزما (زیست فناور)، علیرضا ریاضی- ایکاد سازان سرزمین آریا (فناوری اطلاات و جارت الکترونیک)، حسین میرناطقی- زیست شرق صنعت(مهندسی پزشکی)، حامد کریمیان- کلیک سازه پرزین (هنر، عمران،معماری،علوم انسانی)، علی عقلائی- آویژه کشت بافت آروین(کشاوری و علوم دامی)، امین کارگر بهبهانی- نوین ارتباط راسافن (صنعت و انرژی)

مراکز تحقیقاتی برتر:

دکتر عباس عصاری آرانی (پژوهشکده اقتصاد)

گروه برگزیده در ارتقا سطح فعالیت های بین المللی دانشگاه:

دکتر امیر البدوی (دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها)

پژوهشگران برگزیده فرادکتری(Postdoc)دانشگاه:

دکتر فرزانه عربپور، دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر، دکترامیرحسین چشمه خاور، دانشکده علوم پزشکی، دکتر فرشته ضرغامپور، دانشکده علوم پایه، دکتر معصومه چمک، دانشکده علوم پایه، دکتر حسین طالب، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

اختراعات داخلی مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران:

دکتر ماشااله خامه چیان، دانشکده علوم پایه، دکتر بی تا بخشی، دانشکده علوم پزشکی، دکتر رامین کریم زاده، دانشکده مهندسی شیمی، خانم دکتر منیژه مختاری، دانشکده علوم پزشکی، دکتر مهرداد کوکبی، دانشکده مهندسی شیمی، دکتر محمود علی اف خضرائی، دانشکده فنی ومهندسی، دکتراحسان معتمدیان، دانشکده مهندسی شیمی، دکتر سعید مینایی، دانشکده کشاورزی، دکترسیدمحمدموسوی، دانشکده مهندسی شیمی، دکتر سعید جلیلی، دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر، دکتر محمدهادی خوش تقاضا، دانشکده کشاورزی، دکتر ربیع بهروز اشکیکی، دانشکده منابع طبیعی، دکتر سهیل بدوحی، دانشکده مهندسی شیمی، دکتر تقی شهرابی فراهانی، دانشکده فنی و مهندسی

اختراعات خارجی(US Patent):

دکتر برات قبادیان (دانشکده کشاورزی)، دکتر وحید احمدی (دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر)، دکتر فریبا گنجی (دانشکده مهندسی شیمی)

دانشمندان 1%

دکتر مسعود رضایی، دکتر غلامرضا موسوی، دکتر حبیب الله یونسی، دکتر محمدحسین صادقی، دکتر محسن پارسا مقدم، دکتر علي مرسلي، دکتر يدالله يميني، دکتر محسن برزگر، دکتر یعقوب فتحی پور، دکتر غلامحسن نجفي، دکتر برات قباديان، دکتر مسعود سليماني، دکتر محمود رضا حقي فام

پایان نامه برتر:

پویا ترکمان، دانشکده برق و کامپیوتر، امین نوابی، دانشکده کشاورزی، حامد سلمان زاده دزدابی، دانشکده علوم پزشکی، مهرو بهارفر، دانشکده علوم پایه، حمیدرضا مددی، دانشکده مهندسی مکانیک، بهزاد فرهمند، دانشکده عمران و محیط زیست، شهاب محتشمیان، دانشکده مهندسی شیمی، راضیه سنجی، دانشکده منابع طبيعی و علوم دريايي، علی حاجی تبار، دانشکده فنی و مهندسی

رساله برتر:

مرتضی شعبان زاده، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، سجاد کیانی، دانشکده کشاورزی، نفیسه السادات جعفرزاده، دانشکده علوم ریاضی، سکینه شکوهیان، دانشکده علوم پزشکی، نرگس یاسمی، دانشکده علوم پایه، امین کاردگر، دانشکده مهندسی مکانیک، نفیسه پرهیزکار، دانشکده فنی و مهندسی، زینب حزباوی، دانشکده منابع طبیعی، هادی حسینی، دانشکده مهندسی شیمی، پریا سعادت جو، دانشکده هنر و معماری، مجتبی جورلی، دانشکده مدیریت و اقتصاد، بهاره ناهیدیان، دانشکده علوم زیستی

کتاب های تالیفی:

دکتر عبدالمحمد عابدیان، دانشکده منابع طبیعی دکتر پائیز عزمی، دکترحامد صادقی دانشکده برق، دکتر رضا غفارثمر، دانشکده علوم انسانی مجلات برتر جستارهای زبانی فرهنگ ادبیات عامه

کتابدار نمونه:

شهلا راهی بهنام جهانگیری

چاپ کتاب شعر:

آمنه اقلیدی (دانشکده فنی و مهندسی)

کارشناسان نمونه آزمایشگاه ها:

سمیه علیپور، دانشکده علوم پزشکی، مهدی اسعدی، دانشکده علوم پزشکی، کیوان قاضی میرسعید، دانشکده علوم پزشکی، زهره فردین دوست، دانشکده علوم پایه، فرهاد احمدی شیخانی، دانشکده فنی ومهندسی، حمید رضا گوهریان، دانشکده مهندسی برق و الکترونیک، امیر رضا تالهی، دانشکده کشاورزی، هادی کاظمی، دانشکده کشاورزی، مرجان آزموده، دانشکده کشاورزی، حسین نورانی، دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، مرتضی کمالی، دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، محمد تقی اسداله زاده، دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، خدیجه خرمی شاد، دانشکده علوم زیستی، محسن مهدیلو، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

4 دی 1397 / تعداد نمایش : 1134