گروه طراحی کاربردی به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده فنی و مهندسی با بیش از ۲۰ سال سابقه در دو گرایش اصلی زیر فعالیت می‌کند:

  • دینامیک کنترل و ارتعاشات
  • مکانیک جامدات و ضربه

در حال حاضر ۶ عضو هیئت‌علمی در دو گرایش فوق در این گروه مشغول به فعالیت می‌باشند؛ از رسالت‌های آموزشی این گروه ارتقاء کیفی آموزش از طریق ارائه دروس پیشرفته مکانیک و به‌روزآوری مداوم مفاد درسی است. از رسالت‌های پژوهشی نیز دستیابی به جدیدترین مبانی علمی و پژوهشی و نوآوری در زمینه‌های علمی و صنعتی است.
درنهایت کوشش در جهت تسلط دانش‌آموختگان این رشته در جهت برنامه‌ریزی، تجزیه‌وتحلیل، اجرا و نظارت و حل مسائل علمی و صنعتی کشور در زمینه‌های مهندسی مکانیک از اهداف این گروه است.

معرفی

ضمن تبریک ورود دانشجویان به گروه طراحی کاربردی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس و تشکر از حسن انتخاب این دانشگاه به‌عنوان محل تحصیلات تکمیلی خود، امیدواریم که در آینده تحصیلی خود موفق باشید.
گروه طراحی کاربردی یکی از گرایش‌های اصلی دانشکده مکانیک می‌باشد و از اهداف این گروه تربیت نیروهای متخصص، طراح، محقق و مدرس می‌باشد. از فارغ‌التحصیلان این گروه انتظار می‌رود که در مراکز صنعتی و تحقیقاتی به‌عنوان طراحان مکانیک کاربردی ایفای نقش نمایند. تاکنون تعداد بی‌شماری از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در این گروه فارغ‌التحصیل شده‌اند و در حال فعالیت در داخل و خارج از کشور می‌باشند. این گروه دارای آزمایشگاه‌های تخصصی در زمینه‌های مرتبط با گرایش‌های دینامیک، کنترل، ارتعاشات، مکانیک ضربه، مکانیک شکست و آنالیز مخازن تحت‌فشار می‌باشد.
امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موجود در اختیار دانشجویانی که مراحل اجرای رساله خود را می‌گذرانند علاوه بر امکانات دانشکده فنی و مهندسی قرار می‌گیرد. دانشجویان کارشناسی ارشد بعد از دو ماه از شروع دوره تحصیلی خود و دانشجویان دکتری بلافاصله پس از ورود به دوره اساتید راهنمای خود را انتخاب می‌کنند و بلافاصله موضوع تحقیقاتی خود را شروع خواهند کرد .

اخبار

access deny [1368]